Форум за автомобилите с десен волан

Форум за автомобилите с десен волан в България

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Перископ-навигатор

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Rav4Freak

Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Перископ-навигатор   Пет Мар 27, 2009 5:57 am

В Русия където много се карат коли с десни волани се препоръчва да се кара с това приспособление Перископ-навигатор което е и патентовано.

Ето Видео

и малко снимки:

Допълнителни статии на руски:
тук и тук

Предимства на използването на перископa:

1. Увеличивает обзора при при престрояване в ляво. Увеличава ъгъла на водача, показва приближаващото платно - по този начин се преодолява неудобството на десния волан.
2. Винаги чисто изображение - за разлика от системите с видеокамерои, където скоростта на изображение се разминава и разфокусира. Винаги ясна картина - за разлика от системи с видео камера където при попадане на слънчева светлина на дисплея изображението става трудно различимо.
3.Монтирано вътре в купето, като по този начин, огледалата на устройството не се зацапват.
4. Огледалото се намира на същото ниво, както в лявото огледало за обратно виждане, като по този начин шофьора може да получи информацията от двете огледала. Следователно отклоняване на вниманието от пътя е минимално!

5. Устройството се закрепя за минимално време (1-2 минуты),
6. Устройството е универсално и е подходящо за всеки автомобил.

***Проблема е че се доставя само в Русия и ще е малко трудно да се намери в BG

Източник: www.pravorul.ru

Последната промяна е направена от Rav4Freak на Пон Апр 27, 2009 8:04 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
psp

Брой мнения : 6

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   Пет Мар 27, 2009 9:50 pm

Добро помагало ! Предполагам , че това е най евтиният вариант за поглед напред отляво . Ако някой знае къде в БГ има такова или подобно устройство - моля да пише . А за лепенките за фаровете някой да е чувал да се продават някъде у нас ?
Rav4Freak

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   Пет Мар 27, 2009 10:02 pm

Ако се съберем повече хора бихме могли да поръчаме от Русия аз се свързах с продавача, също така продават и лепенки за фарове
psp

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   Съб Мар 28, 2009 10:59 am

Имаш ли представа колко ще стъпи доставката ? По днешния курс за перископа цената е 65,52 лв , а за лепенките за фарове - 26,21 лв. Ако не е проблем дори и да няма други желаещи (което ме съмнява) поръчай за двама ни . На л.с. ще се разберем как ще ти го платя след като ги получиш .
jazz24

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   Сря Апр 01, 2009 9:52 pm

Бих искал и аз да се включа за 1 брой ако още не сте пратили поръчката.
Rav4Freak

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   Чет Апр 02, 2009 9:39 am

значи чака се нова версия на устройството която трябва да излезе до 1-2 седмици и ще е по добра от настоящата ( по качествени материали ). За това ще изчакам да излезе и ще пиша тук
Andre7080

Брой мнения : 5

ПисанеЗаглавие: Още един кандидат   Вто Апр 07, 2009 10:22 am

Здравейте, и аз съм За поръчката на такова чудо. В Англия сме в момента с приятелката ми и се очертава прибиране с кола след около година. Но ако се разберете нещо по въпроса ще се оправим с плащането и ще поръчам и аз!
psp

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   Вто Апр 21, 2009 9:19 pm

Някакви новини за перископ-навигатора има ли ?
Fiyt

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: За Перископ Навигатора   Съб Апр 25, 2009 1:34 am

psp написа:
Някакви новини за перископ-навигатора има ли ?

Здравейте съфоромци, казвам се Ангел Славчев и имам добра новина за всички вас, нашата фирма сключи договор за представителство с производителите на Перископ навигатора. Очакват се първите бройки да пристигнат след 15 май, цената ще им бъде между 70 и 75 лв с включено ДДС, всичко зависи от това, как ще бъде размитен товара. Поемам ангажимента да ви осведомя щом всичко е налице. Наистина в Русия се ползват доста, даже в момента момчетата преговарят с техния КАТ - да станат задължителни за коли с десен волан. Ще имаме и честа да ви представим и други руски изобретения, но предпочитам всичко това да стане когато стоката стъпи в България. Личното ми мнение за първият вариант и новият ( на перископа) е , че дизайна на новият е леко по груб, но пък новата разработка може да се ползва и за коли с ляв волан. Тук в Русия трафикът е 10 пъти по голям и изпреварванията стават от ляво о от дясно, а техните булеварди и околовръстни са с по 6 ленти в едната посока. Аз също карам автомобил с десен волан (ХОНДА CR-V) , и от личните тестове който направих, наистина удобството е голямо и си заслужава парите.

Ако някой има интерес и за други продукти, нека да пише на mail: ka_stil_2001@abv.bg
Желая ви всичко добро и безаварийно каране.

Ангел Славчев
cheers
Rav4Freak

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   Пон Апр 27, 2009 7:17 pm

Здравейте наистина новия модел вече е готов аз лично си кореспондирах с Руснака който го продава и също мога да потвърдя че Fiyt колегата съфорумец Ангел Славчев ще представлява продукта в България

Иначе ето какви са едни от основните предимства на новата версия ще копирам емейла на Руснака-производител без превод :

"
You are right in time - I have in my hands the new version ready!

And we are making some tests, soon I could give You my opinion.

But comparing to the old version I can say that

1) It is universal for RHD and LHD (for LHD it does the same - helps to see what is beyond in front of the cars but at the right side. Useful for the drivers in hard traffic jams. In this driver gets information about road situation from right side before changing road-line.)

2) This new has more adjustable position for the mirrors - mirrors could be fixed closer to each other, also if the front window in the car is more vertical (vertical angel such as small trucks has) - the up mirror could be fixed in right angle (old version could not help in this situation)

3) It has better design, takes less free space in the car

4) better quality mirrors with anti-blink effect (helps in the night driving)

5) Better quality suck-cups.

6) price is lower!

"

така че сега всичко опира до това кога колегата Ангел Славчев cheers ще успее да внесе първите бройки. Предполагам ще може да внесе и лепенки за фарове Smile (предотвратяват заслепяването на насрещното движение)

PS.

Ето * Ново Видео на старата версия
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Перископ-навигатор   

Перископ-навигатор
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1