Форум за автомобилите с десен волан

Форум за автомобилите с десен волан в България

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Забрана за регистрация на колите с десен волан .

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
docklands
Admin

Брой мнения : 73
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Вто Фев 19, 2008 7:24 pm

Пускам тази тема , ако някой има някакви достоверни новини около този слух , да сподели . Аз лично питах в КАТ и ми казаха , че за момента , няма никакво конкретно решение .
Предполагам , че това е слух от завистниците , с цел да се пусне една лъжа и с времето да се превърне в истина (в частност лансирана от Съюза на Вносителите на Автомобили) .
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://desenvolan.5forum.net
Стефан Стефанов

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Споделени:)   Съб Мар 01, 2008 10:32 pm

Ето няколко думи по темата за вероятната или невероятната забрана.Това тук е линк към Комисията за Транспорт към Народното събрание.Единственото място от което би могло да произлезе подобна идиотска забрана.На 14.11 2007 год е внесен подобен законопроект от обичащият деца (осъден доколкото чух)народен представител Владо Кузов и неговото приятелче Ваню Хърков.На този етап законопроекта е замразен в позиция -обсъждане пише го на сайта.

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=5&action=show&Type=cmBills&gid=172

Предполагам че хората посещаващи този форум се вълнуват от развитието на този идиотски законопроект ,облужващ изцяло корпоративни интереси.Моят съвет е -просто четете сайта на Комисията за транспорт редовно.Всичко останало са слухове и простотии.
От около 6 години карам десен волан.Моето мнение на човек отдавна седящ вдясно е че ние просто сме МНОГО по вниматените шофьори.По най простата причина разбира се.Кой малоумник ще изпреварва при намалена видимост?Истината е че има около 100 000 българи работещи на Острова.В България вече има доста сериозен процент автомобили с десен волан и все по често се предлагат такива.Един поглед в www.mobile.bg е достатъчен за да се убеди човек че във всяка една марка автомобил вече има добър процент предлагане с десен волан.С цени в общия случай между 2000 и 3500 лв по евтино.Друга една тема е че качеството на английските автомобиили е с класа над европейските,без изобщо да става дума за италиянската свинщина.
Другото което се чудя е как ще забранят на англичаните живеещи в България да си карат колите.Живеем в един голям и общ Европейски съюз.Или да речем за българи забранено за англичани -не?Айде де?
Карайте си колите и спете спокойно момчета,а каквото има да става ще става..или няма да ставаSmile
А на Владо Кузов и аверчето му Хърков от сърце пожелавам да споделят горещата обич на 300 отдавна некъпани избиратели от ромски произход!Smile))
Вижте профила на потребителя
JeepersCreepers

Брой мнения : 18

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пон Мар 03, 2008 1:14 am

тез дни регистрираха една количка с десен волан аз мойта тез дни ще я докарат и аз ще си я регна Wink
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Чет Юли 10, 2008 11:33 am

Какво стана , нещо се говорело по новините преди около седмица , но така и не разбрах какво . Гласували са нещо май , но в интернет нищо не намирам . Ако някой знае , нека сподели .
psp

Брой мнения : 6

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пет Мар 27, 2009 9:59 pm

Казаха ми , че преди 3-4 дена са споменали по новините нещо пак за забрана на автомобилите с десен волан , но моя познат не се е заслушал. Ако някой го е чул или знае нещо по въпроса моля да сподели . Дали се отнася само за новия внос или важи (евентуално) и за тези при заварено положение ? Има ли шанс да се получи нещо такова след миналогодишните дебати в парламента ?
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пет Мар 27, 2009 10:03 pm

Излезе тоя главния на съюза на вносителите на автомобили. Жирналистите също говореха пристрастно, което ме навява на мисълта, че става въпрос за платен репортаж. Как няма да им пречат десните волани, като техните коли не се продават в момента.

Според мен, дори и да има забрана, тия с завареното положение не би трябвало да ги хване нещо, защото първо не е логично и второ - това са доста хора.
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пет Мар 27, 2009 10:05 pm

Ето и един мой коментар по темата от едно друго място:

Е, кризата ги разтърси здраво автосалоните, колите им стоят, хоратя намат пари и не купуват от тях (а и не само заради това де, повечето си развалиха репутацията на място от където да купиш сносна кола без хиляда скрити и покрити дефекти). НО, те са силните, имат хора, имат и пари за рушвети. Тоя изтърси, че било кофти с десен волан в трафик. Просто имат интерес да се карат стари и скъпи коли, защото печалбата за тях е по-голяма естествено. Не могат да спрат частниците с платформите от Монтана и Дупница, затова пък могат да нападнат Английските коли. Не че не почна куцо, кьораво и съкато да кара коли от Англия, че видиш ли лесни пари, ама в България е така. Много бизнеси угаснаха именно, защото бяха печеливши.

За Полша не съм сигурен, че са вдигнали забраната, може и вярно да е. Незнам дали англичаните ще предприемат нещо, ако се спре регистрацията.

Преди година, подобна тема беше нападана и оплювана отвсякъде. Сега всеки има поне един добър приятел или познат, който кара кола с десен волан.

А и да не мислите, че десняците се харчат като топъл хляб. Тая "криза" стегна всичко. На тоя етап, търсенето определя пазара, а него хич го няма.

Тоя по БТВ също каза, че се сменяли части по ходовата част, което трябвало да се прави само от еди кои си сервизи, а не от не легитимираните. Поне за мен, майсторите, истинските, са точно по тези сервизи, така наречените от него "нелигитимирани". Всеки може да заменя заподозрени в повреда стари части с чисто нови от вносителя докато евентуално не уцели повредата. Дори и така да е, рейки не се сменят само при обръщане на волан. Да се минавало и технотест след това. Всички знаете какво излишно звено е технотеста. Американските им бяха тръм в оочите...какво да ги правим...айде задължителен технотест, та нашите "специалисти" да преценят стават ли за движение по нашите пътища. Те Американците са прости и тяхните изисквания са минимални, пускат негодни коли по пътищата си. Другата смукалка е тъпия акциз за над 163 коня, и така повечето от нас не могат да карат мечтаната мощна кола, щото държавата иска пари 5 пъти повече от цената на колата за да я озакони. Това пак е още една спънка за вносителите от САЩ, от кояро имат интерес хората които искат да караме скъпи трошки за да са им по пълни джобовете. Не, че една нова Тундра там не е около 30 000$. Ама явно този път яко ги е стегнала шапката, та са прибегнали и до медийна манипулация и нищо чудно този път да се измъдри нещо.

Някой беше питал дали в Германия регистрират коли с десен волан. ДА, в по-"Европейските" държави нама проблем за регистрация, там просто няма интерес към коли с обратен волан. В Америките също няма проблем, но те вкарват от Япония, щото по-близко, а и моделите за техния си вътрешен пазар са доста по-желани.
psp

Брой мнения : 6

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Съб Мар 28, 2009 12:42 pm

Дано да не го приемат или поне по-малкото зло-тези при заварено положение да не ни закачат , защото чух (дано да са само слухове) , че автомобилите с десен волан нямало да могат да минават на техн. преглед Mad . Вярно е , че вече са доста , но ........ , все пак живеем в Абсурдистан , не знам какви ще ги измъдрят. Не ми се дават 2500 - 3000 лв. за обръщане на дирекцията , при положение че съм свикнал вече така (отдясно). На мен Реното ми е втори автомобил с десен волан. При първия няколко пъти отначало ми се е случвало да се засиля към лявата врата , но при втория - нито веднъж !
Andre7080

Брой мнения : 5

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пон Май 11, 2009 7:47 pm

И на мен би ми било интересно... Очертава се да си идвам от Англия след около година и половина и тея слухове хич не ми харесват... А и как по дя... да се прибера от тук със всичкия багаж без кола?... Дано не ги забранят... Но ао са бръкнали в на някого джоба е ясно... Никой не му пука за безопасността на движение! ПРосто пак интереси...
Rav4Freak

Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пон Май 11, 2009 8:40 pm

Andre7080 написа:
И на мен би ми било интересно... Очертава се да си идвам от Англия след около година и половина и тея слухове хич не ми харесват... А и как по дя... да се прибера от тук със всичкия багаж без кола?... Дано не ги забранят... Но ао са бръкнали в на някого джоба е ясно... Никой не му пука за безопасността на движение! ПРосто пак интереси...

Здрасти

Има една фирма empresa дето прекарва секи месе неща със бус секи месец правят 2 курса до БГ и обратно

от Англия до БГ и от БГ до Англия обратно пичовете са много свестни и са проверени цените са на килограм БЕЗ КОНКУРЕНЦИЯSmile

Всички пратки се таксуват по 1.1 паунд на кг ,за пратки под 50кг цената е 1.3 пауда на кг.Взимането на пратки от адрес се таксува по 0.20паунда на кг минималната такса за идване на адрес е 10 паунда.Възможноста до точен адрес е по споразумение

Адреси и телефони
Лондон;47 Third Avenue,Dagenham,Essex,post kod RM10 9BE telefon;00447814552039 ,Sofia kv.Pavlovo ul.Pirin 5 tel;0876220652,Plovdiv jk.Trakia bl.201B parter tel;0878442231,Pleven jk.Drujba bl.423 tel 0887784543 EMAIl;MIMI45671@ABV.BG
empresa
тел. 00447814552039
E-mail: mimi45671@abv.bg

http://www.empresa.dir.bg/_wm/contacts/?df=10 им е сайта

Аз лично не съм ги ползвал но чете по форумите че има добри отзиви за тая фирма , ако искаш им се обади и после ми пиши да кажеш за какво става дума че мисля и аз да ги позлвам за докарване на по обемни неща
( сайта им изглежда аматьорски но хората са сериозни)
Andre7080

Брой мнения : 5

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пон Май 11, 2009 8:45 pm

То това звучи нереално ефтино чак! Ще пиша отзиви, но се прибирам след година и половина чак Smile
Rav4Freak

Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   Пон Май 11, 2009 8:57 pm

еми проучи нещата може някой да го е ползвал и пиши Smile
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Забрана за регистрация на колите с десен волан .   

Забрана за регистрация на колите с десен волан .
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1