Форум за автомобилите с десен волан

Форум за автомобилите с десен волан в България

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

Конверсия от десен на ляв волан

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
docklands
Admin

Брой мнения : 73
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Конверсия от десен на ляв волан   Вто Фев 19, 2008 7:47 pm

Много хора казват , че става , аз лично не съм правил опити никога . Нека , ако някой има полезна информация , да сподели . Всичко по-подробно от "В Турция ги сменят за 1000лв." ще е от полза .
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://desenvolan.5forum.net
Делян

Брой мнения : 2

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Сря Фев 20, 2008 6:50 pm

Като се замисли човек какво му трябва и остановява че са му нужни само табло ,кормилна реика и чистачки Twisted Evil
Вижте профила на потребителя
JeepersCreepers

Брой мнения : 18

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Чет Фев 28, 2008 2:27 am

ами като се замисли човек за първо време толкова ама има дребни неща които ще те подразнят после но както се казва всичкопо реда си Wink
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Чет Фев 28, 2008 3:08 am

За по-модерните автомобили не е само това . Особенно голям зор е ел. инсталацията . При по-новите коли са дебели 5см. и нагоре снопове кабели , които трябва да се удължават . Ако има климатик , мисля , че пак всичко трябва да се мести . Общо взето , при по-спартанските коли е по-лесно . Хидравликата и тя иска корекция + много други дреболии . Чистачките не виждам причина да трябва да се местят , поне не на повечето коли .
Също така трябва да имаш кола "донор" или всички необходими части .
Моето мнение е , че ако колата е за лично ползване и сте свикнали с волана , не си заслужава изобщо да се мести волана . Друг е въпроса ако колата е за продаване , но дали след конверсия ще и се вземат парите , никой не знае . Ако колегата , който продава Акорда му обърне волана за 2000лв. и с ляв и вземе 9000лв. (примерно) и при положение , че с десен и вземе 6500-7000(пак примерно) , тогава май изобщоне си заслужава цялата тази интервенция и разправия .

Освен това и не смятам , че кола конвертирана в някой гараж ще изглежда като оригинално излязла с ляв волан от завода .

С две думи , аз съм против обръщането на воланите освен ако не е ефтино (1000лв. да кажем) , бързо и добре изпулнено...и ако става въпрос за някоя скъпа/екзотична кола . Единственото нещо което бих пипал са фаровете , както знаете , на Английските левите светлини бият по-нагоре и заслепяват насрещните коли в лявото платно . Проблема се решава като се купят два фара - ляв и десен от същия модел кола предназначени за ляв волан .

За бус или камьон съм ЗА .
JeepersCreepers

Брой мнения : 18

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Пон Мар 03, 2008 1:17 am

колега прав си че не е нужно да се обръща но аз бих я обурнал ако ми я капарират колата иначе небих се захванал с глупости невиждам проблем да се кара и така но другите явно виждат Sad
doktora

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Нед Ное 09, 2008 7:51 pm

e колеги без да се засиагате но сте далеч от истината аз лично сам обарнал десетки scratch не е така лесно както изглежда а и това за турция е приказка от 1001 нощ 1000лв са 500 евро горе доло това е цената на частите в бг.а за труд .а разходите за хотел и пьт е може
doktora

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Нед Ное 09, 2008 8:14 pm

doktora написа:
e колеги без да се засиагате но сте далеч от истината аз лично сам обарнал десетки scratch не е така лесно както изглежда а и това за турция е приказка от 1001 нощ 1000лв са 500 евро горе доло това е цената на частите в бг.а за труд .а разходите за хотел и пьт е може
tx3m

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Пон Ное 24, 2008 6:50 pm

И в крайна сметка, колко излиза сумарно цялата процедура по смяната на волана? Имам предвид след покупката на необходимите части, труда и тн.?
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Чет Яну 29, 2009 3:56 am

От друго място разбрах, че в Пловдив вече има сервиз за обръщане на волани. Надявам се колегата няма да има нищо против да му пусна и малко рекламка тук:

Телефон за контакти - 0898697106 - Димитър
bloodsucker666

ПисанеЗаглавие: технотест   Вто Мар 17, 2009 7:12 pm

Здравейте бих искал да попитам дали след като се обърне волана е необходимо да се мине на технотест и колко ще струва това удоволствие? affraid
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Вто Мар 17, 2009 8:45 pm

Интересен въпрос. Аз лично незнам, но по принцип не би трябвало да има причина да се минава ТахноТест. Втталона на колата не пише с какъв волан е и с какъв е била. А и освен това, можеш да си обърнеш волана след регистрацията в КАТ.
Chernev

ПисанеЗаглавие: zdraveite   Пон Мар 15, 2010 10:07 pm

Vishte sega zanimavam se s obryshtane na direkcii ot 2 godini , do sega sme obyrnali s kolegata 13 koli, predimno BMW-ta . Ima izkliuchitelno mnogo podrobnosti , koito se razminavat po otnoshenie na markata , modela , godina i taka na tatak . Za povecheto koli e nujno dosta poveche ot kormilna reika , tablo i chistachki . Cenata na obryshtaneto e razlichna i spored markata i modela , nie sme se nasochili kym po-visok klas avtomobili t.e. takiva za koito ima smisal zavyrtaneto na volana . Ako nqkoi ima nujda ot podrobna informaciq ili snimki na kolite da se svyrje s men po e-mail: stanio_frantic@abv.bg. Poslednata kola koqto obyrnahme beshe BMW 645 ci , ot ruse sme .
power_fan

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Вто Авг 30, 2011 4:37 pm

е да,но като си дал пощата поне си е отварай!
Sasheto

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Съб Окт 15, 2011 2:44 am

Искам да Ви попитам колко струва обръщането на волана от десен на ляв на VOLKSWAGEN PASSAT 2005 г. или на VAUXHALL VECTRA 2005-06г. и къде има сервиз да предлага тази услуга...???
Благодаря...!!! Wink
ukish

ПисанеЗаглавие: обръщане   Пон Окт 17, 2011 1:55 pm

Колега, не знам за твоята кола колко ще излезе, но мода да ти дам тел. на едно момче, от Ямбол, които ми обърнаха Пежака и съм много доволен! 0889 533532
Sasheto

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: смяна на волан   Вто Окт 18, 2011 1:35 pm

Благодаря ти колега за телефонния номера,а да те питам твоето Пежо коя година е и колко ти взеха за обръщането,аааа и кой да търся на този телефон...???
servizLUXOR

Брой мнения : 4

ПисанеЗаглавие: Re: Конверсия от десен на ляв волан   Пет Мар 02, 2012 2:48 am

0896 20 11 84 - Автосервиз ЛУКСОР
гр. София, бул. "Рожен" 80
и-нет адрес: http://serviz-luxor.hit.bg

Разгледайте обърнатите волани от нас !
Sponsored content