Форум за автомобилите с десен волан

Форум за автомобилите с десен волан в България

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

GPS Навигация за движение в Англия

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
i111111

Брой мнения : 19

ПисанеЗаглавие: GPS Навигация за движение в Англия   Пон Май 09, 2011 8:02 pm

Здравейте колеги, пред сложна дилема съм.
Поради факта, че в началото на годината се пребирах от Англия с кола и навигация Гармин, купена от тук, срещнах един сериозен проблем.
Проблема се състоеше в това че се движа в Англия(обратно нба нашето движение), а навито ми говори за ляво движение.
Тоест, карам си аз по магистралата , която се раздвоява и навито ми казва да държа във ляво, съответно излизам от мнагистралата и следва преизчисляване, което ме връща пак на нея.
Искам да Ви питам дали навигациите могат да се нагласят спореддвижението(ляво или дясно), как става това и за кои модели се отнася.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
bat min

Брой мнения : 20
Местожителство : Burton on Trent

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Чет Май 19, 2011 3:23 am

Ще споделя моето мнение относно навигационните устройства:
Ползвах отдавна Том Том,после Гармин,
2008 си купих най ефтината Бинатон карера х430,прибрах се в БГ, сложих и ИГО8,и пробемите ми се решиха
След 2 години работа се скапа,купих нова,сега карам с Сони с монтирано ИГО8 и карта за 2010 УК,няма проблеми никъде из Европа
Игото го има в бг сърварите,сваляш,4етеш инструкциите,монтираш и се радваш на добра навигационна програма
i111111

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Чет Май 19, 2011 11:20 pm

колега, в тази тема не обсъжам марки и модели нa GPS, а искам да разбера как и кои навита позволяват ръчно или автоматично, да се задавяа посоката на движение(от ляво или дясно).
Иначе и аз съм със КИТАЙЧЕ и съм доволен.
bat min

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Пет Май 20, 2011 1:33 pm

Картите в навигациите са така направени че няма как да те закарат в отсрещното платно,тоест пътят от т А до т Б е само в посока от А до Б,в Англия те навигират,в лявото платно а в Европа в дясното.Не съм чул или видял софтуер който да може да избираш посоката,автоматично е.
i111111

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Пет Май 20, 2011 9:23 pm

То по-принцип може да е така, но аз лично се въртях с един Гармин, и то проблема дойде точно от дръжте в ляво - което те смъква автоматично от магистралата, и така слизане и връщане около5 пъти от st.Albans. После реших да карам по табели и - о чудо нито една грешка.
Обясниха ми , че имало някакви модели на навита (над 600лв) дето можело да се задава - ляво, дясно движение.
bat min

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Пет Май 20, 2011 10:51 pm

Гармините са така,винаги има проблеми с тях,аз лично не мога да се оправям с гармини,даже един подарих на бащами,пално дарво са тея гармини.
i111111

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Съб Май 21, 2011 10:17 am

Взех си аз едно китайче и ще го пробвам . Работи с IGO и ми го похвалиха много.
Ще видим де...
bat min

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Съб Май 21, 2011 11:46 am

По добро от ИГО то няма,даже и последния том том майче са взели някоя идея от игото
i111111

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Пон Май 30, 2011 6:48 am

Благодаря за инфото и лек и безавариен!
i111111

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Пон Авг 29, 2011 4:38 pm

И аз вече мога да кажа мнение !
Взех си най евтината навигационна машинка с марка "GPS" -нищо друго не пише понея.
Взех за 120 лв от БГ, има инсталирано ИГО , видео и аудио плейъри, игри и още някаква нави програма.
Ебаси яката машинка.
Никъде от БГ до УК нямах проблеми , сега и в УК е 6 точки.
power_fan

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Вто Авг 30, 2011 4:30 pm

това ИГО какво значи?.....аз съм с един Binatone,но уж трябваше да бачка и за западна европа ама не,само за УК става
i111111

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Вто Авг 30, 2011 7:22 pm

ИГО-то е IGO -програма за навигация с карти и прочие.
Бинатон какво е програма или самата машинка се казва така?
Иначе преди тази един Гармин ми скъса нервите.
power_fan

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   Вто Авг 30, 2011 9:11 pm

Binatone -това си е марка навигаций.Бях е взел по интернет и ми е докараха в Лондон за 50паунда....това беше възможно най-евтината навигация миналата година Very Happy
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: GPS Навигация за движение в Англия   

GPS Навигация за движение в Англия
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1