Форум за автомобилите с десен волан

Форум за автомобилите с десен волан в България

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

За хора каращи автомобили на самоход от Англия

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
docklands
Admin

Брой мнения : 73
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Сря Фев 27, 2008 10:35 pm

Отварям тази тема за да може да споделяме впечатления и поуки от пътуванията от Англия до България - най-добър маршрут , най-пряк , застраховки и зелени карти , граници/митници , рушвети , полицай , приятни и не толкова приятни преживявания и прочее .
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://desenvolan.5forum.net
bat min

Брой мнения : 20
Местожителство : Burton on Trent

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Сря Мар 05, 2008 8:58 pm

Общо взето пътя е широк и прав до Румъния,и след това става нетърпимо!
Вижте профила на потребителя
toppako

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Пон Мар 10, 2008 11:55 pm

А колко излиза приблизително пътя от Англия до Бг./като пари/ и колко е километра /примерно от Лондон/.
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Вто Мар 11, 2008 7:00 pm

toppako написа:
А колко излиза приблизително пътя от Англия до Бг./като пари/ и колко е километра /примерно от Лондон/.

Като километри е около 2800 +/- . За парите естествено , зависи с каква кола си (колко гори) , но приблизително между 300 и 350 Евро - това само пътни включително храна и винетки . Иначе имаш и застраховка и ферибот Англия-Франция , на който цената не е фиксирана .
toppako

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Вто Мар 11, 2008 11:37 pm

благодаря за отговора. А според вас през Сърбия или Румъния е по добре да се мине/аз съм от Габрово ако това е от значение/.
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Сря Мар 12, 2008 4:05 pm

toppako написа:
благодаря за отговора. А според вас през Сърбия или Румъния е по добре да се мине/аз съм от Габрово ако това е от значение/.

Имайки предвид политическата ситуация в Сърбия в момента , не е за минаване . В Сърбия имаш 120Евро застраховка и ако не се лъжа 27Евро магистрала . За Румъния е 3Евро винетка и 20Евро ферибота от Калафт . Относно пътя - в Румъния на места няма път , планинския преход е страшно изпитание , освен това е и много опасно - каруци , велосипедисти , деца по пътното платно , остри завои , тирове и т.н. В Сърбия е повечето хубава магистрала .

С две думи - според мен , ако имаш 150Евро за даване , минавай през Сърбия , спестяваш време и нерви . Също така , ако колата е скъпа и 150Евро на фона на цената на която си я закупил са нищо - давай през Сърбия (но внимавай - има лоши катаджий и кофти митничари за които важат само сръбските правила , докато Румъния е ЕС ) .

Аз лично карам през Румъния , с малко повече късмет го взимам за 10 часа - на места трябва да се кара изключително бавно , особенно по брега на Дунав , защото една подутина (а те хич не са малко там) на пътя и си в дерето .
JeepersCreepers

Брой мнения : 18

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Сря Мар 12, 2008 5:41 pm

а колко пара е ферибота в англия и до каде води франция германия? кое е по добре под ламанша или ферибот?
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Мар 13, 2008 2:41 pm

JeepersCreepers написа:
а колко пара е ферибота в англия и до каде води франция германия? кое е по добре под ламанша или ферибот?

Няма фиксирана цена най-ефтино съм взимал за 25 паунда , най-скъпо за 90 паунда . Всичко зависи за кога си вземаш билет , колко ще е пълен ферибота и незнам какво друго (техни си работи) . Води до Франция .
JeepersCreepers

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Мар 13, 2008 6:30 pm

ами живот и здраве понеделник заминавам и субота се пребирам и аз ще дам компетентно мнение Smile щото колкото повече толкова повече както казва мечо пух Smile
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Мар 13, 2008 8:35 pm

JeepersCreepers написа:
ами живот и здраве понеделник заминавам и субота се пребирам и аз ще дам компетентно мнение Smile щото колкото повече толкова повече както казва мечо пух Smile

Успех , ще чакаме да драснеш някой ред .
JeepersCreepers

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Мар 13, 2008 11:09 pm

разбрах че трябвало да има няква застраховка на шофьора като кара колата там има ли нещо такова ? другото което е трябва ли задължително зелена карта да имам ? какви документи ще са нужни би ли споделил?
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Пет Мар 14, 2008 5:18 pm

JeepersCreepers написа:
разбрах че трябвало да има няква застраховка на шофьора като кара колата там има ли нещо такова ? другото което е трябва ли задължително зелена карта да имам ? какви документи ще са нужни би ли споделил?

Ами да ти кажа , звучиш доста неподготвен и май заминаваш на магия . Доста неща трябва да са ти нагласени преди да тръгнеш да караш колата до България .

* За да се движиш в Англия по пътищата ти е необходима застраховка . Не е като тук - купуваш кола и я караш със застраховката от продавача . Там ти трябва застраховка на твое име за колата която ще караш . За да направиш такава ти е необходимо да имаш адрес там . Като опция можеш да ползваш адреса на някой приятел . За да караш легално кола в Англия ти трябват 3 неща - застраховка , преглед(МОТ) и пътен данък (Road Tax) . Без последните две надявам се може да се промушиш между капките (ако полицайте които те спират са по-снизходителни и се смилят над тебе , тъй като е ново закупена и е за износ) . Но , в случай , че нямаш застраховка , е достатъчно някоя патрулка да се лепне зад тебе , да ти провери номера по компютъра в колите им и да разбере че караш без застраховка . Ако стане така , ще те спрат и ще ти кажат да оставиш колата където са те спряли и , че нямаш право да я мръднеш дори и 1 метър да не пречиш на движението .

С две думи , рискуваш много и не те съветвам да правиш опити да караш без застраховка в Англия .

Относно зелената карта - когато правиш застраховка в Англия , плащаш и за опцията "покритие в Европа" (European Cover) . Такава застраховка важи за ЕС .

Това е , но като съвет да ти кажа , заминаваш ли неподготвен , ще береш големи ядове . Особено в Западна Европа .
JeepersCreepers

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Съб Мар 15, 2008 2:17 am

ами колега колата ми има платени и мот и роуд такси но ми казаха вместо да си правя застраховка за 1 седмица /шофцорската / мога да си направя тук една /зелена карта/ и не е нужно да имам такава застраховка на водача това имах предвид ако знаеш нещо по въпроса дали е вярно а там живее сестра ми така че мога да си ползвам адрес и екскурзовод Wink но и те не са наясно за тази шофцорската застраховка дали е заменяема с зелената карта Sad
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Съб Мар 15, 2008 8:46 pm

JeepersCreepers написа:
ами колега колата ми има платени и мот и роуд такси но ми казаха вместо да си правя застраховка за 1 седмица /шофцорската / мога да си направя тук една /зелена карта/ и не е нужно да имам такава застраховка на водача това имах предвид ако знаеш нещо по въпроса дали е вярно а там живее сестра ми така че мога да си ползвам адрес и екскурзовод Wink но и те не са наясно за тази шофцорската застраховка дали е заменяема с зелената карта Sad

Ок , нека поясня . За да караш автомобил в Англия , очевидно ти е необходима валидна застраховка . Незнам какво точно имаш предвид под застраховка на водача . В България имаме задължителна застраховка Гражданска Отговорност , която се прави на автомобила и всеки каращ този автомобил , дори и да не е титуляр на полицата има право да го кара (ти ми даваш твоята кола , която си има застрахвка на твое име и аз я карам напълно легално) . В кралството обаче , нещата стоят малко по друго яче - ако ти имаш автомобил и имаш застраховка да го караш , аз не мога да го карам преди да си направя и аз застраховка на мое име за дадения автомобил . Валидна е само застраховка с твоето име на нея и с регистрационния номер на колата която шофираш .

Нашите зелени карти важат за УК . На теория , можеш да си направиш Българска застраховка и да караш в цяла Европа (дори и в Англия) Английската си кола без никои да ти каже копче . Да , но идва въпроса , как ще си направиш Българска застраховка на кола с Английски номера - отиваш при застрахователя и той в най-добрия случай и с уговорки ти прави застраховка без да пише номерата . Питаш го за зелена карта и той ти отговаря , че като я регистрираш и си вече с Български номера , можеш да отидеш и да си я вземеш от офиса на застрахователя . С две думи - абсолютно никой застраховател не издава Българскя зелена карта на автомобил , нямащ Български номера .

Не ме разбирай погрешно и не бъркай понятията Гражданска Отговорност и Гражданска Отговорност + Зелена Карта , въпреки , че и в двата случая цената е една и съща .

А това със застраховката на водача или не го разбирам или някой те е налъгал . Може би се има в предвид застраховка на водача да кара дадена кола , а не застраховка на колата и да я кара всеки водач . Запомни , в Англия автомобилна застраховка означава водача , да има право да кара дадена кола , а не както тук застрахован автомобил да го кара всеки .
JeepersCreepers

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Нед Мар 16, 2008 3:57 pm

разбрах те колега и имах точно това предвид което ти ми казваш незнам може би ти си ме разбрал погрешно ли аз несум дообяснил но е точно това което ти каза и исках точно този отговор Wink
JeepersCreepers

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Съб Мар 29, 2008 8:13 pm

забравих да пиша за пътя ;(

250лв билет
60 лири застраховка на водача
бензина средно по2,9 лв за литър
около 3000км до Бургас
ферибот до франция 26 лири
винетки за австрия и унгария несум плащал и каквото и да било !
за румъния 4Евро май беше винетката
видин ферибот 30Евро/порт такса за човек+за кола+ ферибот за човек+за кола /
и тва е Smile но ви съветвам ако има възможност през русе много нерви ще спестите пътя е магистрала няма ферибот Smile другото има път за разлика от места кадето нямаше за към турносеверин Sad кара се само по камани Sad поначупих си колата Sad

ами това е от мен Smile
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Съб Мар 29, 2008 11:04 pm

JeepersCreepers написа:
забравих да пиша за пътя ;(

250лв билет
60 лири застраховка на водача
бензина средно по2,9 лв за литър
около 3000км до Бургас
ферибот до франция 26 лири
винетки за австрия и унгария несум плащал и каквото и да било !
за румъния 4Евро май беше винетката
видин ферибот 30Евро/порт такса за човек+за кола+ ферибот за човек+за кола /
и тва е Smile но ви съветвам ако има възможност през русе много нерви ще спестите пътя е магистрала няма ферибот Smile другото има път за разлика от места кадето нямаше за към турносеверин Sad кара се само по камани Sad поначупих си колата Sad

ами това е от мен Smile

Добре е , че си се завърнал по живо по здраво .

За винетките в Австрия и Унгария , късмет си извадил , че не са те спрели .
60 лири застраховка - къде я направи и за колко дни ?

Пусни някоя снимка да видим какво ново с десен волан имаме Smile
JeepersCreepers

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Нед Мар 30, 2008 4:05 pm

застраховката по нета я направихме за седмица Smile ферито също по нета затва 26 лири снимка след малко
toppako

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Сря Юли 23, 2008 12:00 am

от кои сайт купуваш застраховката и от тук може ли да се направи или трябва да си там за да я вземеш
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Съб Юли 26, 2008 2:46 pm

Чувал съм , че може и там на място да си направиш . Във всеки автосалон . Добър е този метод , защото не изисква английски кредитни и дебитни карти , които могат да се ползват по интернет . Аз лично не съм го пробвал още , но 95% е сигурно , че може . Спираш на първия автосалон , даваш номета на колата , марката и модела и казваш за колко дни .
toppako

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Нед Авг 10, 2008 9:36 pm

Благодаря. Аз намерих начин да я направя онлайн.
Rav4Freak

Брой мнения : 30

ПисанеЗаглавие: Интересува ме   Пет Яну 16, 2009 6:01 am

Интересува ме като платиш колата на някой дилър да речем тОзиCar Dealer колата има ли си вече регистрационни номера и може ли с тях да караш до BG или трябва да ходиш английския КАТ за да ги смениш. Другото нещо MOT на колата в повечето случаи е платен как стои въпроса с Road Tax-a той може ли да се случи да е платен от дилъра или трябва аз да го платя ? А мога ли да мина без да го плащам или няма да ми позволят да си направя застраховка ако не ми е платен ?
Rav4Freak

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Съб Яну 17, 2009 12:21 pm

и още нещо като купиш колата от дилъра как става самата покупко-продажба . Дилъра ти дава V5 талона и без нотариуси и такаи работи или как. В Българския КАТ какви документи ще ти трябват ?
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Съб Яну 24, 2009 4:07 am

Писах ти на емайла.
Rav4Freak

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Пон Фев 02, 2009 2:27 am

интересува ме като купиш кола от англия какви документи точно ти трябват за да я регистрираш в КАТ.

До колкото виждам в англия при продажба има талон на който е името на английския собственик и в една от частите на талона той попълва че е продал колата на теб/твойто име.
Друга част от талона остава в английския собственик и трябва да я върне в английския КАТ.
Въпроса ми е с остатъка от талона който остава в теб може ли колата да се регистрира в нашия КАТ и въобще какви документи искат/приемат в КАТ за регистрация на английска кола. :2gunsfiring_v1:

...// ( варианта да се даде талона в английския КАТ за издаване на нов (пълен талон със сички части) на твое име не го коментираме защото отнема 2 седмици)

Sections: 1. Registered keeper 2. Previous keeper 3. Special notes 4. Vehicle details 5. Registered keeper 6. New keeper 7. Vehicle changes 8. Declaration 9. Trade sale 10. New keeper supplement 11. Export.

Обърнете внимание на Sections: 1. Registered keeper 6. New keeper
Така изглежда пълен ( сички части ) английски талон 'V5' log book

Мисля си че ако за мен (купувача) остава само тази част от талона едва ли ще ми го признаят от нашия КАТ
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   

За хора каращи автомобили на самоход от Англия
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next