Форум за автомобилите с десен волан

Форум за автомобилите с десен волан в България

ИндексИндекс  Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ПотребителиПотребители  Потребителски групиПотребителски групи  Вход  

Share | 

За хора каращи автомобили на самоход от Англия

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
docklands
Admin

Брой мнения : 73
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Юли 01, 2010 12:56 pm

Funeral написа:
Aз искам да попитам, ако кача колата на автовоз, трябва ли да се прави тази прословута застраховка в Англия и задължително ли е колата да има MOT и RadeTax ?

С автовоз не ти трябва нито едно от трите.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://desenvolan.5forum.net
Funeral

Брой мнения : 27
Местожителство : София, кв. Княжево

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Юли 01, 2010 3:12 pm

Това доста ще ме улесни. А дали някой има информация за пътните таксите в Европа за камиони? Имам на разположение малък автовоз - Mercedes Sprinter. Ако не за камион, то поне за кола кажете колко е. Интересуват ме следните неща:

1. В момента проучвам всичко свързано с вноса на автомобил. Маршрута който избрах е: Англия /London - Dover/, Франция /Calais - Remisn- Metz/, Германия /Stuttgart - Munhen/, Австрия /Salsburg - Bad Aissee - Graz/, Словения, Унгария /Pecs/, Румъния /Timisoara - Calafat/, България /Видин - София/. Съответно ме интересува, колко като сума и какви такси се заплащат за транзитно преминаване през горепосочените държави?

2. За камйона, необходимо ли е нещо друго, освен "зелена карта"?

3. Също така, трябва да знам приблизителна цена на горивото в Европа. То е ясно че е много субективно, но горе - долу. Предполагам, че е около 1.20 - 1.30 Евро/л.

Всякаква информация ще ми е от полза, затова благодаря предварително. Благодаря и на колегите, писали по-рано в темата. А пък ако се навиете и за среща (поне софянците), на нея ще черпя Very Happy
Вижте профила на потребителя http://roverbulgaria.com
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Пон Юли 05, 2010 12:08 am

Ами имаш такса за ферибота до Кале. В Австрия имаш винетка, за кола е около 7.7Е. Словения незнам, Унгария - пак винетка за около 7-8Е. Румъния - винетка, по евтина е от нашата, 3Е за кола беше, след това имаш и ферибот 32Е за кола.

Последно в Германия бензина беше 1.45Е, към Австрия пада до около 1.2Е за литър.
Funeral

Брой мнения : 27
Местожителство : София, кв. Княжево

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Пон Юли 05, 2010 9:48 am

Благодаря колега. За сега още се колебая дали да тръгнеме с автовозчето и да качиме на него колите или да ги докараме на собствен ход. За две коли е горе-долу един и същ разхода на финансови средства. Тоест все тая как ще ги докараме, само че ако е с камйона, ще си спестим доста нерви в Обединеното Кралство Very Happy
Вижте профила на потребителя http://roverbulgaria.com
SoAfraid

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Авг 05, 2010 2:43 pm

Привет!

След 20-тина дена ми предстои и на мен пътуването Англия - България, всичко разучих но само един въпрос ме тормози отвътре. Искам да знам като направя застраховката на баща ми на името и като излезем от Англия ще може ли да се сменяме по пътищата без да има проблеми и без да се пиша като 2-ри драйвер. Защото колата която съм си купил не ми позволяват да направя застраховка за нея понеже съм на 21 години. Основния ми въпрос е като направя застраховката на баща ми само той ли трябва да кара до България или в Европа може да се сменяме.
Благодаря предварително.
Вижте профила на потребителя
Totogada

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Чет Авг 05, 2010 6:10 pm

Здравейте.
Чудесен форум е този, много е добре,че има точно такъв форум.

Имам няколко неясни неща отностно докарването на автомобил от Англия.
В момента карам автомобил с десен волан, но след продажбата мисля да пътувам до Англия да си купя кола от там НО - притеснява ме факта,че не мога да си направя Insurance за колата, защото нямам адресна регистрация на острова. Без нея е немислимо да се кара така ... също и без insurance не може да се плати Road Tax-a (Tax disc) на автомобилът. Писах писмо на тази агенция DVLA и те ми казаха,че никоя Британска застрахователна компания няма да ми направи застраховка. Казаха ми да попълня едно Заявление за сертификат за износ на автомобил.(и да съм си чакал новите документи 6 седмици Shocked )
Моля, някой да ми каже има ли легален начин да си платя - застраховката и пътните такси и да си карам спокойно до ферибота в Довър.
Проверих си, колко ще ми е застраховката (на 25г. съм) и най-добрата оферта за 1.6 двигател 2000г. автомибил, която намерих е 68 паунда за 3 дни.- няма проблем но без адрес как ще стане Neutral (четох по форуми,че автокъщата можела да направи гражданска, като впише своят адрес - това ми се вижда много нелегално или да съм впишел адресът на хотел в който съм отседнал )

@SoAfraid - Колега, мой познат докара от Англия БМВ М3 321к.с. от Англия, но тъй като нямал 25г. не можел да кара в Англия автомобилът (негов спътник шофирал ) след напускането на Англия шофирал той и ми каза,че нямал проблем в другите страни.
dekploy

Брой мнения : 4

ПисанеЗаглавие: Patuvane ot london do bylgariq   Пон Сеп 13, 2010 10:03 pm

Здравейте предстои ми пътуване от лондон до българия с кола.....но незнам какъв ин6уранс да си направя и може ли да се плати ке6 ин6уранса... нямам и роад таха искам да попитам дали мога да се ка4а на ферибота без род таха..... и ако може да ми кажете някакъв мар6рут до БГ но през румания 4е разбрах в Сърбия се пла6та 120 евро з.карта...и в кои държави е най- добре да се зарежда бензин... Благодаря предварително
Totogada

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Пон Сеп 13, 2010 11:44 pm

dekploy написа:
Здравейте предстои ми пътуване от лондон до българия с кола.....но незнам какъв ин6уранс да си направя и може ли да се плати ке6 ин6уранса... нямам и роад таха искам да попитам дали мога да се ка4а на ферибота без род таха..... и ако може да ми кажете някакъв мар6рут до БГ но през румания 4е разбрах в Сърбия се пла6та 120 евро з.карта...и в кои държави е най- добре да се зарежда бензин... Благодаря предварително
Здравей колега.
Недей да взимаш кола без роад такса (струва ми се,че не може без да имаш роад такса да си направиш иншуранс - ако я качваш на платформа тогава мисля,че няма да има проблем) Плащаш си иншурънса през интернет - утре ще ти добавя един сайт за евтини застраховки (колко години навършени имаш ? )
dekploy

ПисанеЗаглавие: angliq bylgariq   Вто Сеп 14, 2010 12:35 am

na 24 godini sam no mislim dvama 6ofiori da sme i drugoto mom4e e na 24. No mi kazaha 4e tozi in6urans vaji samo za angliq trebva da se napravi nqkakav za evropa?Kolko kilometra izlizat prez rumaniq i kade e po eftin benzina
Totogada

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Вто Сеп 14, 2010 1:44 am

dekploy написа:
na 24 godini sam no mislim dvama 6ofiori da sme i drugoto mom4e e na 24. No mi kazaha 4e tozi in6urans vaji samo za angliq trebva da se napravi nqkakav za evropa?Kolko kilometra izlizat prez rumaniq i kade e po eftin benzina
Има застрахователни компании, които сключват и в полиците си "EU cover" - с една дума важи и за Европeйският съюз.
Утре ще ти пратя и един линк с цените на горивата в Европа. (на служебното PC- са линковете)
Ти кога смяташ да заминаваш за България? След 2 седмици ще пътувам до Франция и ще мина или през Сърбия или Румъния, ако не си заминал до тогава ще ти споделя как е пътя през Румъния. (най-вероятно от там ще мина)

П.С. Прати ми скайпа си на лично.
dekploy

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Вто Сеп 14, 2010 7:45 pm

Ami mislq drugiq mesec kam kraq da patuvam no iskam otsega da razu4a kak stoqt ne6tata... Skype:dekploy
swat87

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Пет Ное 23, 2012 5:29 pm

Здравейте.

Имам няколко неясни неща отностно докарването на автомобил от Англия.
Разбрах,че не мога да си направя Insurance за колата, защото нямам адресна регистрация на острова. Без нея е немислимо да се кара така ... също и без insurance не може да се плати Road Tax-a (Tax disc) на автомобилът.
Моля, някой да ми каже има ли легален начин да си платя - застраховката и пътните такси и да си карам спокойно до ферибота в Довър. Също така трябва ли да имам застраховка и за ЕС. Моля също да ми кажете пълния набор от документи който ми трябват за да нямам проблеми с нищо БЛАГОДАРЯ.
docklands
Admin

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   Сря Дек 26, 2012 1:38 am

Не ти е нужна адресна регистрация, можеш да ползваш адрес на познат или приятел, като правиш застраховка, гледай да има покритие и за Европа, аз лично не виждам смисъл да плащаш такса за цяла година или 6 месеца при положение, че само до Довър ще караш. Може да търсиш кола, която има остатъчна такса. Всичко останало го пише из темата.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: За хора каращи автомобили на самоход от Англия   

За хора каращи автомобили на самоход от Англия
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3